Pálení čarodějnic

Oné tajemné noci plné čarovné moci se prý slétaly čarodějnice na kopcích a křižovatkách cest, aby se dohodly, jak rozmnožit strasti a bolesti lidské a zvířecí.

1. máj

Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.

Velikonoce

Rok co rok vyrážejí na velikonoční pondělí chlapci do ulic se spletenými pomlázkami většinou z vrbového proutí zdobené stuhami. Šlehají dívky, vinšují a za to dostávají malovaná vajíčka, apod.

Den osvobození od fašismu

Tento týden oslavíme jeden ze státních svátku a to den osvobození. Skutečnost, že jde o státní svátek většině lidí ke štěstí stačí, nic víc vědět nepotřebují a mají jeden den volna.

Stavění máje

Na návsi se máje staví jako společné přivítání jara, je to ozdoba vesnice, ale mnohdy vyrostly i menší, jednotlivé u domů. Mládenci je stavěli o filipojakubské noci z 30. dubna na 1. května dívkám, které milovali.

Halloween

Dušičky
Jedním ze svátků, které zdomácněly nejen mezi věřícími, je Památka zesnulých neboli Dušičky. V liturgickém kalendáři je 1. listopad slavností Všech svatých a na následující den připadá již po staletí právě Památka zesnulých, vzpomínka na všechny věrné zemřelé.

Veselé vánoce a šťastný nový rok 2016

Silvestrovská noc je krátká, nechejte si zadní vrátka, s pitím to moc nepřehánět, jinak hrozí jater zánět, jídlo zase škodí břichu, proto raděj hodně smíchu a do nového roku co nejvíce šťastných kroků přejí...

Pozvánka na akci

logolaro

 • Specializujeme se na kompletní stavební a dokončovací práce interiérů a exteriérů, máme pochopení i pro náročnější zákazníky se smyslem pro detail a dobře odvedenou práci.

  Provádíme kompletní renovace bytů, bytových jader, montáže sádrokartonových konstrukcí všech typů s certifikací na protipožární odolnost, závěsné podhledystavební a zednické práce související s rekonstrukcí domu, bytu či jejich částí.

  Profesionální montáže nábytku od všech dodavatelů, dodávku a montáže kuchyňských linek, včetně přípravy potřebných instalací a možnosti vypracování 3D návrhů a kalkulací.

  Certifikované renovace schodů a schodišť od společnosti HAFA Treppen® a TOPSTEP včetně nerezového zábradlí.

  Malířské práce vysokotlakým zařízením značky WAGNER, který je vhodný na velké plochy a prostory. Vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce.

  Těšíme se na společnou spolupráci. 

  Naše nabídka je velice široká, pokud jsme na něco zapomněli, neváhejte se ozvat.

  Tel.:+420 777 822 109, Tel.:+420 773 873 287, Email.: larokomplet@seznam.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie, Podmínekpoužití použití a zásad ochrany osobních údajů.