Tráví vaše dítě spoustu času na počítači procházením webových stránek a vy netušíte, co hledají, sledují. Třeba koukají na nevhodný materiál pro dospělé, nebo tráví spoustu času na sociálních sítích a vy je nemůžete dostat ani ven, aby jim nic neuteklo?

Udělejte tomu jednou pro vždy doma přítrž a zablokujte dané web stránky nebo sociální sítě jednoduchým souborem. Pro zablokování sociálních sítí můžete použít náš jednoduchý instalátor obsahující soubor (HOSTS) a za pár sekund máte po starostech. 

Pro zablokování nevhodného obsahu můžete také použít náš soubor, ale nezaručujeme blokaci všech nevhodných stránek! I vy bude muset vyvinout trochu více práce, času a sledování toho, co vaše dítě na internetu navštěvuje. Navštěvovat historii prohlížení a zapisovat si web adresy pro budoucí blokaci. Buďte o krok napřed a chystejte svůj soubor již dopředu. Textový soubor se jmenuje (Hosts) a slouží k 100% totální blokaci stránek na OS  Win xp, vista, 7, 8, 8.1, 10

Najdete ho v každém Windows v adresáři C:\Windows\System32\drivers\etc.
Co je ale podstatnější, v tomto souboru můžete snadno nastavit, aby systém přesměrovával komunikaci z určité domény na určitou IP adresu. Takže pokud by doména facebook.com za běžných podmínek mířila třeba na adresu 1.2.3.4.5, po úpravě bude mířit třeba na počítač s IP adresou 5.4.3.2.1.

Pokud tímto způsobem přesměrujete Facebook, Twitter, Google Plus a další služby na speciální generickou IP adresu 127.0.0.1, namísto původních webů se načte chybové hlášení, protože tato IP adresa ve skutečnosti náleží pouze vašemu počítači. A tam žádný Facebook vskutku není.

Zablokování sociálních sítí a nevhodného obsahu pomocí souboru hosts vypadá takto:

# BLOKOVÁNÍ FACEBOOKU
127.0.0.1 www.facebook.com
127.0.0.1 facebook.com
127.0.0.1 static.ak.fbcdn.net
127.0.0.1 www.static.ak.fbcdn.net
127.0.0.1 login.facebook.com
127.0.0.1 www.login.facebook.com
127.0.0.1 fbcdn.net
127.0.0.1 www.fbcdn.net
127.0.0.1 fbcdn.com
127.0.0.1 www.fbcdn.com
127.0.0.1 static.ak.connect.facebook.com
127.0.0.1 www.static.ak.connect.facebook.com

# BLOKOVÁNÍ TWITTERU
127.0.0.1 www.twitter.com
127.0.0.1 twitter.com

# BLOKOVÁNÍ GOOGLE+
127.0.0.1 plus.google.com

# BLOKOVÁNÍ NEVHODNÉHO OBSAHU
127.0.0.1 WWW.XXXX.CZ

Upravený soubor hosts a neúspěšná snaha načtení stránek Google Plus a Facebooku po uložení. Nic se nenačítá, domény jsou totiž systémem přesměrované na mou vlastní IP adresu, kde nic není.

Pokud to nevydržíte, stačí opět otevřít soubor hosts, smazat potřebné řádky, uložit a vše bude zase bez problému fungovat, nebo nahrát náš soubor nazvaný (Odblokování). Nakonec snad jen upozornění, že k úpravě tohoto systémového souboru budete na novější verzi Windows potřebovat práva administrátora (správce) – textový editor tedy spusťte jako správce. Před instalací souboru je vhodnější vypnout antivirovou ochranu.


Ostatní články

logolaro

 • Specializujeme se na kompletní stavební a dokončovací práce interiérů a exteriérů, máme pochopení i pro náročnější zákazníky se smyslem pro detail a dobře odvedenou práci.

  Provádíme kompletní renovace bytů, bytových jader, montáže sádrokartonových konstrukcí všech typů s certifikací na protipožární odolnost, závěsné podhledystavební a zednické práce související s rekonstrukcí domu, bytu či jejich částí.

  Profesionální montáže nábytku od všech dodavatelů, dodávku a montáže kuchyňských linek, včetně přípravy potřebných instalací a možnosti vypracování 3D návrhů a kalkulací.

  Certifikované renovace schodů a schodišť od společnosti HAFA Treppen® a TOPSTEP včetně nerezového zábradlí.

  Malířské práce vysokotlakým zařízením značky WAGNER, který je vhodný na velké plochy a prostory. Vysokotlaké zařízení je vynikajícím pomocníkem na veškeré malířské a natěračské práce.

  Těšíme se na společnou spolupráci. 

  Naše nabídka je velice široká, pokud jsme na něco zapomněli, neváhejte se ozvat.

  Tel.:+420 777 822 109, Tel.:+420 773 873 287, Email.: larokomplet@seznam.cz

Přihlášení

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie, Podmínekpoužití použití a zásad ochrany osobních údajů.